Kompletní leštící sada s orbitální leštičkou Rupes BigFoot LHR 21 MARK II
- Naprosto vše co potřebujete
- Výkmit 21 mm
- Regulovatelné otáčky 2700 - 4700
Sada, ve které máte naprosto vše co potřebujete od Rupesu, abyste udělali z laku absolutní zrcadlo. Více o produktu
Popis produktu
V téhle "rupesácké" sadě máte úplně všechno, co potřebujete, abyste udělali z laku naprosté zrcadlo.
- Leštičku MARK II
- Čtyři 180mm kotouče
- Čtyři 250ml leštící pasty
- Sadu jemných utěrek
- Spešl zástěrku
- A nakonec tašku rupes
Nejvíc vás bude zajímat leštička, takže pár řádků o ní.
Rupes je absolutní světová špička od roku 1947
Na téhle stránce nejste omylem, pokud hledáte Mercedes mezi orbitálními leštičkami. Rupes se od 47. roku vyrábí ručně v Itálii a dneska s "Rupeskama" leští ti nejuznávanější detaileři po celém světě.
Rupes = detailing. Tak to prostě je.
MARK II je aktuálně to nejmodernější co můžete pořídit
Celková efektivita oproti starší verzi 21ES je u MARK II o 30 % vyšší.
Má schopnější elektroniku. Větší leštící sílu. Snáz se vodí, protože je vyváženější a méně vibruje což je dost podstatné po několikahodinovém leštění :).
Důležitá čísla
- MARK II zahřívá povrch laku do 40 stupňů - u konkurence nebo rotačních leštiček není problém udělat 90 stupňů.
- Váží okolo 2.3 kg s hezky rozloženou hmotností.
- Dáte na ni pady 150 mm.
- Výkmit je 21 mm.
- Má regulovatelné otáčky 2500 - 4700.
- Ušetříte za elektřinu, má jen 500 W.
Pár vychytávek, které vám zpříjemní leštění
Italské umění designu Rupes nezapře. Rupes jsou nejkrásnější orbitální leštičky na trhu. Ale nebuďme povrchní :).
Na levé straně rukojeti má přidané ON-OFF tlačítko. Zamáčknete ho a leštička běží pořád, takže si s ní můžete na laku bez problémů pohrát či přehmátnout.
Kousek od palce máte kolečko, kde si regulujete otáčky podle potřeby. Má lehký odpor, takže ho nepřetočíte jak se mi to stávalo u některých čínských leštiček.
A teď to podstatné: proč orbitální leštičku
Orbitální leštička má při točení výkmit. Konkrétně tahle má 21 mm (máme i menší 15 mm). A to způsobilo malou revoluci v leštění.
Lak je s orbitální leštičkou o 78 % chladnější. Abyste ho propálili jako u rotačky, je skoro sci-fi. Takže s ní zvládne pracovat i méně zkušený detailer.
Přitom dneska jsou orbitální Rupesky na takové úrovni, že skoro dohnaly rychlost leštění rotaček.
Třešnička na dortu nakonec. S orbitální leštičkou leštíte bez hologramů. Na to potřebujete s rotačkou dost zkušeností.
Chcete se na něco zeptat?
Produkty sami testujeme a víme o nich vše. Alex vám co nejdříve odpoví.
-
Příspěvek číslo 1
Petr
09:36, 28.10.2019
Kompletní leštící sada s orbitální leštičkou Rupes BigFoot LHR 21 MARK II Zdravím. Tahle sada mi skoro jistě přistane o Vánocích doma (až ji u Vás moje žena objedná :-) ). Nicméně - o leštění vím dost málo, praxi mám minimální (3 auta půjčenou rotačkou). Podle Vašeho popisu to vypadá, že by se mi nemělo podařit něco zkazit. Mám auto v černé metalíze. Jsou ty pasty v sadě na to OK, nebo třeba vzít k tomu tu Black Wax od Meguiars? V tom případě asi ještě přiobjednat leštící kotouč, protože druhý auto je bílý. Mají pasty v sadě i konzervační účinek, nebo mám vzít ještě nějaký vosk? Prosím, zkuste mi to nějak polopaticky popsat a poskládat, abych mohl hned začít. Díky moc.
-
Příspěvek číslo 1/1
Alexis Papadopulos, vLesku.cz
18:12, 29.10.2019
Zdravím Petře, leštění auto je poměrně sofistikovaný proces, navrhuji, že bychom si spíše zavolali, protože to bude na dýl :).
-