Alfa Romeo Stelvio: leštění a keramika za málo peněz

20. 10. 2021 | Alexis Papadopulos Mnohdy není umění nahrnou do auta bambilion peněz, ale najít kompromis mezi parádním výsledkem a ještě rozumnou cenou.

Alfa
 

Dlouho si říkám, že se pustím do sepisování výstupů z našich prací. 

Narážím na to, že máte pocit, že děláme jen na superdrahých autech - že jsme takový luxusní nevěstinec :).

To vůbec! A nechci, aby to tak bylo. Děláme na supersportech, sedanech i městských prdítkách.

Vyrůstal jsem ve skromných podmínkách. Člověk si vydělat prací musí, o tom žádná, ale je potřeba rozlišovat hranice adekvátní a nenažraný hovado.

Ceny jak u státních zakázek a rádoby desítky hodin práce není můj styl. Vždycky hledáme rozumnou cestu, která má smysl v rámci stavu auta a výsledné ceny.
 

Jako první referenci jsem vybral Alfonze.
 

Minulý týden totiž dorazil čupr pán ve středním věku s červenou Alfa Romeo Stelvio. Ačkoliv se nezdá, byla to výzva: pravý bok po lakování, předek lakovaný z dřívějška, levý bok lak z výroby.

3 varianty laků na jednom autě...

Zkouknul jsem Alfonze svým roky trénovaným sauronovým okem. Měl spoustu šrámů z provozu. Chvíli jsem přemýšlel a pak ze mě vypadlo: "Hele, pojďme cestou jednokrokového leštění, ideálně abychom se vešli do 6-7 hodin práce. Co zmizí zmizí, co zůstane zůstane. Nakonec natáhneme keramiku na 1 rok a finito!"

Plácli jsme si.

Marťas nasadil tepláky a šel na to.

Gyeon Q2M IronWheelCleaner

Aktivní pěna na mytí auta
 

Začali jsme mytím. Metoda 2 kbelíků. Navazovala chemická dekontaminace od polétavé rzi. Levá strana s původním lakem byla zanešená hodně. Asfaltu bylo pomálu :).

Ruční mytí auta
 

Usušili jsme a zajeli dovnitř. Začalo martyrium s polepováním nelakovaných plastů. Člověk by neřekl, že polepování auta zabere skoro hodinu.

Šli jsme cestou jednokrokového leštění - střední pasta, střední kotouč. Na měkké lakované straně jsme se chvíli trápili, ale nakonec nám jako jednokrok fungoval měkký kotouč a jemná pasta :).

Leštění laku
 

Třešnička na dortu - odmastit a roční keramika. Používáme Gyeon pro certifikované detailery. Nedá se běžně koupit a vydrží zhruba 18 - 20 tisíc kilometrů.

Vyleštěná Alfa Romeo
 

Jak jsme se vyřádili:

  • Detailingové mytí + chemická dekontaminace laku. (2 hodiny)
  • Jednokrokové leštění. (7 hodin)
  • Keramická ochrana na 1 rok. (3 hodiny)
  • Polymerová ochrana nelakovaných plastů. (30 minut)

Kolik to koštovalo? Za leštění jsme si vzali 8400 Kč, za keramiku 5500 Kč. Celkem tedy 13 900 Kč. Abych byl přesný, cena je bez DPH.
 

Budete-li chtít s autem provést něco podobného (kreativita nezná mezí), napište nám e-mail na ptejtese@vlesku.cz nebo brkněte 770 144 424, probereme čeho jsme schopní :).


Tak zas příště!
/Alex

Objednávky a dotazy: 770 144 424 (po-pá 10-17)

Pečujte o svůj vůz i na Slovensku

Košík: 0